Puchar Europy TT Inter Cup: Finalista poprzedniej edycji rywalem Wametu w ćwierćfinale!

Puchar Europy TT Inter Cup: Finalista poprzedniej edycji rywalem Wametu w ćwierćfinale!

Finalista poprzedniej edycji – francuski PPC Jeumont będzie rywalem tenisistów stołowych Wametu Dąbcze w ćwierćfinale Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. Spotkanie odbędzie się w styczniu w Dąbczu.

Najbliższy rywal zespołu z gminy Rydzyna znakomicie spisał się w fazie grupowej, z kompletem zwycięstw wygrywając rywalizację w grupie „F”. W pierwszym etapie ekipa PPC Jeumont pokonała na wyjeździe belgijski TTK Gierle 4:3 oraz we własnej hali ograła niemiecki TTV Rees-Groin 5:2.

Na co dzień tenisiści stołowi PPC Jeumont występują we francuskiej National 2. Na kolejkę przed zakończeniem pierwszej rundy francuska drużyna zajmuje trzecie miejsce w grupie „A” z dorobkiem trzech zwycięstw i trzech porażek. Na tym szczeblu rozgrywkowym rywalizuje osiem ekip.

Największą gwiazdą „Trójkolorowych” jest Belg Lauric Jean, który podobnie jak tenisiści stołowi z Dąbcza, sponsorowany jest przez niemiecką firmę GEWO. W swojej karierze Jean wystąpił aż cztery razy na mistrzostwach świata oraz zaliczył wiele startów w turniejach z cyklu ITTF World Tour oraz ITTF Challenge Series. W rankingu światowym najwyżej sklasyfikowany był na 197. pozycji. Skład PPC Jeumont uzupełniają Olivier Lesterguy, Andrei Ionut Flamind, Julien Meurant, Olivian Lesterguy, Frederic Messina, Julien Dormigny, Nicolas Verones, Lucas Grolleau i Simon Dusart.

W ubiegłym sezonie francuski zespół dotarł do finału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka, w którym uległ występującemu w polskiej 1. lidze – PWSZ-owi Zamość. We wcześniejszych etapach ekipa PPC Jeumont wyeliminowała m.in. ATUS Gumpoldkirchen z Austrii i ASC Raiffeisen Sarnthein z Włoch, z którym w 1/8 finału przegrał Wamet Dąbcze.

Spotkanie Wametu Dąbcze z PPC Jeumont odbędzie się w styczniu przyszłego roku. Dokładny termin zostanie podany po uzgodnieniu przez obydwa zespoły.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

stat4u