Puchar Europy: Wamet Dobry Wiązar przegrywa w Essen

Puchar Europy: Wamet Dobry Wiązar przegrywa w Essen

Od porażki rozpoczęli zmagania w sezonie 2022/2023 w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze. Zespół z gminy Rydzyna w sobotę przegrał na wyjeździe z niemieckim DJK Franz-Sales-Haus Essen 0:4.

W pierwszą sobotę października rozpoczęła się rywalizacja w Pucharze Europy TT Inter Cup. Wamet Dobry Wiązar udał się do odległego o ponad 800 kilometrów od Dąbcza Essen, które położone jest w zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Düsseldorf.

Rywalem klubu z Dąbcza w półfinale grupy “E” był tamejszym DJK Franz-Sales-Haus, który na co dzień występuje w NRW Lidze. Gospodarze sobotniej potyczki nie byli gościnni i pewnie zwyciężyli w całym spotkaniu 4:0. Zespół z powiatu leszczyńskiego w Essen wystąpił w składzie: Agata Domańska, Mieszko Przybył, Mateusz Przybył oraz Bartek Adamczak, dla którego był to debiutancki występ na arenie europejskiej.

Porażka Wametu Dobry Wiązar Dąbcze nie oznacza zakończenia przygody z TT Inter Cup w sezonie 2022/2023 dla wielkopolskiej drużyny. W listopadzie tenisiści stołowi z gminy Rydzyna zagrają o trzecie miejsce w grupie “E”, którego stawką będzie awans do rundy finałowej o trofeum Klausa Hengesa. Rywalem zespołu z Dąbcza będzie przegrany z drugiego półfinału, w którym TTK Turnhout (Belgia) zagra z A.S.D. Tennistavolo Sassari (Włochy).

Tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze po raz piątym w historii biorą udział w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup. W minionych rozgrywkach zespół z powiatu leszczyńskiego sięgnął po historyczne trofeum Trude Pritzi. We wcześniejszych latach zespół z Dąbcza odpadał we wcześniejszych etapach.

W sezonie 2019/2020 klub z powiatu leszczyńskiego dotarł do półfinału zmagań o trofeum Josefa Simecka, przegrywając na wyjeździe z włoskim TTC Raiffeisen Sarnthein 1:4. Ten sam przeciwnik wyeliminował klub z gminy Rydzyna także w sezonie 2018/2019 w 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. W swoim premierowym sezonie startów w Pucharze Europy (2018/2019) tenisiści stołowi z Dąbcza dotarli do trzeciej rundy, ulegając na wyjeździe austriackiemu SPG muki Ebensee 2:4.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM I BEZDOMNYM

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą