Puchar Europy: Wamet jedzie do Austrii!

Puchar Europy: Wamet jedzie do Austrii!

Piąty zespół austriackiej 2. Bundesligi – SPG muki Ebensee będzie rywalem Wametu Dąbcze w trzeciej rundzie Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Gospodarzem meczu będzie rywal drużyny z Wielkopolski.

SPG muki Ebensee dość łatwo awansował do trzeciej rundy. W pierwszym w tym sezonie spotkaniu w Pucharze Europy TT Inter Cup austriacki zespół pokonał na wyjeździe niemiecki SG Borsfleth/Glückstadt 4:1, a w kolejnym etapie przed własną publicznością ograł TTV Rees-Groin (Niemcy) 4:0.

Od kilku sezonów ekipa występująca na co dzień w drugiej klasie rozgrywkowej w Austrii należy do czołowych drużyn biorących udział w TT Inter Cup. W poprzednim sezonie zespół z Ebensee dotarł do trzeciej rundy tych europejskich rozgrywek, ulegając późniejszemu uczestnikowi turnieju finałowego – SV Union Velbert 1:4.

Liderem SPG muki Ebensee jest Austriak Simon Oberfichtner (uczestnik styczniowego GENERALI Austria Top 12), który w rankingu najlepiej punktujących zawodników 2. Bundesligi zajmuje szóste miejsce. Silnymi ogniwami najbliższego rywala Wametu Dąbcze są także Martin Leonhartsberger (ósma pozycja w rankingu) i Jonas Promberger (jeden z najlepszych juniorów w Austrii, uczestnik mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych). Ponadto skład austriackiego zespołu tworzą również Rudolf Daxner, Sebastian Ulbing, Florian Fenyvesi, Pgilipp Aistleitner, Johannes Riedler, Georg Awad, Lena Promberger i Otto Stuger.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy zostanie rozegrane spotkanie. Obydwa kluby muszą wspólnie uzgodnić termin. Pojedynek najpóźniej musi się odbyć 18. marca 2018 roku.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

stat4u