Puchar Polski: Wamet II o krok od sprawienia sporej niespodzianki

Puchar Polski: Wamet II o krok od sprawienia sporej niespodzianki

O krok od sprawienia ogromnej niespodzianki byli w 1. rundzie Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej tenisiści stołowi Wametu Dąbcze II. Drużyna występująca na co dzień na 4-ligowym froncie była bardzo blisko wyeliminowania z dalszej rywalizacji aktualnego lidera 3. ligi w grupie południowej – Błętkitnych Niechłód.

Ekipa Wametu Dąbcze II w składzie: Mieszko Przybył, Jakub Mazankiewicz i Bartek Adamczak w minioną niedzielę wystartował w 1. rundzie Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej w grupie „A” w Opalenicy. Oprócz zespołu z gminy Rydzyna w zawodach wzięły udział także drużyny Błękitnych Niechłód, Burzy Drzeczkowo II i MKTS-u Opalenica II.

Już w pierwszym pojedynku niedzielnego turnieju rezerwy Wametu zagrały z liderem 3. ligi w grupie południowej – Błękitnymi Niechłód. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu minimalne zwycięstwo odniosła faworyzowana ekipa z Niechłodu 4:3, chociaż to zespół z Dąbcza prowadził 3:1.

Ostatecznie start w 1. rundzie Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej w grupie „A” gracze Wametu Dąbcze II zakończyli na czwartej pozycji. W meczu o trzecie miejsce nasz 4-ligowiec uległ także minimalnie Burzy Drzeczkowo II 3:4.

Wyniki – grupa „A”:

półfinały:
KS Wamet Dąbcze II – Błękitni Niechłód 4:3
MKTS II Opalenica – LKS Burza II Drzeczkowo 4:1

mecz o 3. miejsce:
KS Wamet Dąbcze II – LKS Burza II Drzeczkowo 3:4

finał:
Błękitni Niechłód – MKTS II Opalenica 4:1

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u