Puchar Polski: Wamet poznał półfinałowych rywali

Puchar Polski: Wamet poznał półfinałowych rywali

Osiem zespołów pozostało w grze o Puchar Polski edycji Wielkopolskiej. W tym gronie znalazł się Wamet Dąbcze, który z racji rozstawienia był zwolniony z udziału w pierwszej rundzie. Turnieje półfinałowe zaplanowano na 4. stycznia 2020 roku.

Wamet Dąbcze o awans do finału Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej powalczy w Ostrzeszowie, gdzie zmierzy się z trzema innymi 2-ligowcami: MKTS-em Opalenica, Łoboznką Wyrzysk i miejscowym Piastem. To właśnie beniaminek z Ostrzeszowa, który zajmuje aktualnie drugie miejsce w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej, będzie murowanym faworytem do wygrania półfinałowej rywalizacji.

–  W lidze straciliśmy już szansę na grę w fazie play off, więc teraz chcemy się skupić na Pucharze Polski edycji Wielkopolskiej i Pucharze Europy TT Inter Cup. Na pewno w Ostrzeszowie stawimy się w najsilniejszym składzie i będziemy starali się powalczyć. Nie ma się jednak co oszukiwać. O awans do finału będzie bardzo trudno. Gospodarze są faworytem tego turnieju – mówi Mateusz Przybył, prezes Wametu Dąbcze.

Nieco słabszą obsadę będzie miał drugi turniej 1/2 finału, który także 4. stycznia odbędzie się w Święciechowie. W zmaganiach wystąpią dwa kluby 2-ligowe: Nałęcz Ostroróg i Tajfun Ostrów Wielkopolski oraz przedstawiciele 3. ligi – fairPlayce Poznań i gospodarze zawodów – Błękitni Niechłód.

Do finału Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej, który odbędzie się 8. marca 2020 roku, awansują zwycięzcy półfinałów.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u