Rada Samorządu Mieszkańców

Rada Samorządu Mieszkańców

26. 11. 2015 roku w ROK-u odbyła się Rada Samorządu Mieszkańców. Uczestniczyli w niej Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna, Kornel Malcherek, przewodnicząca Samorządu Mieszkańców radna Grażyna Dembicka, przewodniczący Rady Miasta, Roman Skiba, skarbnik Wojciech Antoniak, Teresa Markiewicz oraz mieszkańcy. Podczas spotkania można było składać pytania, dotyczące planowanych inwestycji oraz zwrócić uwagę na problemy mieszkańców.

Pierwszym punktem programu było odczytanie raportu z poprzedniego zebrania przez radną Grażynę Dembickiego. Następnie burmistrz przeczytał, jakie inwestycje są planowane na najbliższy okres. Wspólnie z powiatem przygotowane zostały, m.in. projekty przebudowy dróg, rozbudowa szkoły i dotacje dla przydomowych oczyszczalni. Skarbnik Wojciech Antoniak przedstawił, jakie są prognozy finansowe, związane z rozwojem naszej gminy. Zwrócił uwagę na to, że budżet państwa jest zbyt mało pieniędzy przekazuje na oświatę, co powoduje, że zamiast pieniędzy na inwestycję trzeba je dokładać do szkół. Mimo to zarówno radni, jak i mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje do planu rozwoju na lata 2016 – 22.

Następnie przewodnicząca Grażyna Dembicka przeczytała odpowiedź dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Melioracyjnego, mgr inż. Franciszka Halca, dotyczącej wyczyszczenia części rowu przy ul. Krótkiej, ul. Wolności oraz ul. Tylnej. Teren nie mógł zostać wyczyszczony całkowicie ze względu na drzewa, które zostały posadzone przez mieszkańców jako zabezpieczenie przez wjazdem do rowu. Franciszek Halec zwrócił również uwagę na ubytki kamieni i uszkodzenia muru oporowego.

Po wysłuchaniu swoich przedstawicieli, przyszedł czas na wolne głosy mieszkańców. Pierwszy przemawiał, p. Kubacki, który zwrócił uwagę m.in. na kwestię, dotyczącą chodnika na ul. Rzeczypospolitej, stadionu sportowego i budynku mieszkalnego, znajdującego się przy nim. Burmistrz później wytłumaczył, że było spotkanie z mieszkańcami ul. Rzeczypospolitej i sprawa zostanie rozwiązana. Stadion w Rydzynie należy do powiatu i zostanie odnowiony, jeśli zostanie dofinansowany przez Ministerstwo Sportu.

Inne problemy, które poruszyli mieszkańcy to kwestia chodnika przy ul. Bema, szerokości drogi przy wjeździe na rondo, a także kwestii własności kamienicy Rynek 26, czy zatrzymywania się autobusu obok Czerwonej Szkoły. Na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi, a niektóre wywołały nawet ożywioną dyskusję.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Rycerze dominują nad RÖBEN GIMBASKET

Cztery zwycięstwa w czterech meczach. Rycerze Rydzyna wykorzystują dobrą passę i zaliczają kolejne zwycięstwo w II lidze. Spotkanie z wrocławską drużyną zakończyło się wynikiem 82

Błąkające się psy

Czytelnicy poinformowali nas o błąkających się psach w Rydzynie w okolicach ulicy Jana z Czerniny.

stat4u