Rok szkolny zakończy się wcześniej

Rok szkolny zakończy się wcześniej

„Będzie zmiana rozporządzenia i obecny rok szkolny zakończy się w środę 19 czerwca, a nie jak planowano w piątek 21 czerwca” – zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Czy dzieci będą mogły cieszyć się dłuższymi wakacjami?

Podczas spotkania w Zawierciu premier poinformował, że postanowiono wyjść naprzeciw rodzicom, uczniom i nauczycielom i zmienić datę zakończenia. Jak wiemy, koniec roku szkolnego jest w piątek 21 czerwca, po przypadającym w tym roku 20 czerwca święcie Bożego Ciała – które jest dniem wolnym. „To znaczy, że czwartek, piątek, sobota, niedziela mogłyby być wolne” – mówił.

„Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę” – poinformował szef rządu.

Przypominamy, że kwestia daty zakończenia roku szkolnego była wałkowana już wcześniej. Gdy w październiku proponowano zmianę daty na środową, MEN pozostawało w tej kwestii nieugięte. Resort mówił nawet, że data wynika z przepisów i nie można jej zmienić

Premier Morawiecki zapowiedział jednak zmianę przepisów, które mogą to zmienić. Czy uda się je wprowadzić w życie przed planowanym końcem roku szkolnego? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Tysiąc rejestracji pojazdów miesięcznie

Pracownicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie dokonują miesięcznie około tysiąca rejestracji pojazdów oraz wydają około tysiąca nowych dowodów rejestracyjnych. Internetowa rezerwacja wizyt usprawnia obsługę

stat4u