Rondo ks. kanonika Stanisława Pioterka. Już oficjalnie

Rondo ks. kanonika Stanisława Pioterka. Już oficjalnie

30. 04. 2017 rondo na Przedmieściu oficjalnie otrzymało imię ks. kanonika Stanisława Pioterka. Po mszy o 11.30 mieszkańcy przeszli na ulicę Kościuszki, gdzie odbyła się uroczystość.

Podczas uroczystości odczytany został tekst uchwały, dzięki której rondo może nosić imię zasłużonego dla Rydzyny kanonika. Odsłonięto również tablicę pamiątkową z okresem proboszczowania ks. Pioterka.

Na tablicy, upamiętniającej proboszcza „przełomu wieków” pojawił się napis: „Życie jest piękne”, co oddaje pogodę ducha ks. kanonika. Ks. Pioterek przez trzydzieści lat pełnił funkcję proboszcza Rydzyny i, nawet po przejściu na emeryturę, był zaangażowany w życie lokalnej społeczności. (Kz)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

stat4u