Równali drogę w Jabłonnie

Równali drogę w Jabłonnie

Równanie drogi w Jabłonnie odbyło się w ramach czynu społecznego własnymi siłami i za pomocą prywatnego sprzętu udało się wyrównać drogę. Chociaż UMiG Rydzyna zapłacił za koparkę, to właśnie mieszkańcy wykonali największą część prac.

Chętni mieszkańcy zebrali ziemię, która powodowała, że woda nie miała, gdzie spływać, co groziło uszkodzeniem drogi. Prace zostały przeprowadzone na poboczu drogi brukowej w kierunku Junoszyna.

Zebrana ziemia z pobocza została wykorzystana do wyrównania terenu, jak i zasypania dziur w innych miejscach wsi.

Osoby, które wzięły udział w pracach: Marian Radczuk, Arkadiusz Bartkowiak, Damian Mikołajczyk, Stanisław Sadowczyk oraz Frank Herwerder.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego 6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do

stat4u