Rozpoczynamy majówkę

Rozpoczynamy majówkę

Dziś rozpoczynamy weekend majowy. Ci, którzy wzięli wolne w poniedziałek, „świętują” już od piątku popołudnia. Mieli szczęście, bo w weekend pogoda była naprawdę piękna. Słońce świeciło i można było wykorzystać czas na pierwsze grillowanie z przyjaciółmi, czy wyjazd nad jezioro.

Jeśli nie macie planów, możecie skorzystać z naszych porad na ten czas. W Rydzynie, jak zwykle, nie ma czasu na nudę. Zjazd zabytkowych samochodów to już tradycja. Po raz XVI odbywa się rajd, który przyciąga miłośników pojazdów z duszą. Zapraszamy 2 i 3 maja na teren Zamku w Rydzynie. My też będziemy i chętnie podzielimy się z Wami relacją z wydarzenia.

To nie jedyny pomysł na wolny weekend. Ścieżki rowerowe kuszą nie tylko cyklistów, ale i „niedzielnych” rowerzystów, którzy w dni wolne chętnie wsiadają na dwa kółka. Ci bardziej zapaleni mogli wybrać się z ABC na XXVIII Majówkę. Tym razem przygotowana została trasa Leszno – Osieczna, ale, żeby nie było zbyt prosto, przez Pawłowice. Rowerzyści wyruszyli 1 maja o godzinie 10.00.

W weekend majowy można również wybrać się pobiegać wokół Zalewu, posłuchać orkiestry na Rynku w Rydzynie, czy zwyczajnie poleniuchować.

Ci, którzy dopełnili ustawowe dni wolne urlopem, mogą spokojnie wypocząć nawet przez dziewięć dni.  Życzymy dobrego wypoczynku!

Podobny obraz

Grafika: www.radiozet.pl

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

stat4u