Rusza czwarty etap przebudowy SOSW Rydzyna

Rusza czwarty etap przebudowy SOSW Rydzyna

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie rozpoczął się czwarty etap przebudowy obiektów w celu ich dostosowania do nowych przepisów przeciwpożarowych.

Czwarty rok z rzędu w SOSW Rydzyna prowadzone będą prace przystosowujące zabytkowe budynki szkolne, będące dawnymi oficynami zamku w Rydzynie, do nowych przepisów przeciwpożarowych. W latach 2018-2020  z budżetu powiatu leszczyńskiego wydano na ten cel już ok. 1,8 mln zł.

W tym roku wybranej w przetargu spółce Kosmala Electric z Leszna zlecone została za 1.115.598 zł przebudowa dwóch budynków SOSW Rydzyna wraz z budową i przebudową instalacji zewnętrznych i wewnętrznych wodociągowych i elektrycznych. Zakres prac obejmuje m.in. wydzielenie pożarowo klatek schodowych, wymianę sufitów, modernizację łącz kablowych, wykonanie okablowania instalacji oddymiających, oświetlenia awaryjnego i podstawowego oraz montaż nowych opraw oświetleniowych, montaż hydrantów wewnętrznych, wewnętrznych i zewnętrznych drzwi przeciwpożarowych oraz wymianę istniejącej centrali oddymiania. Termin zakończenia prac to 25 sierpnia br.  

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Zapraszamy na X Piknik Militarny

Już teraz zapraszamy w dniach 3/4 września 2022 do zamku w Rydzynie na X Piknik Militarny, Jak przystało na jubileusz, do zamku przyjedzie sprzęt ciężki,