Rusza modernizacja ewidencji geodezyjnej w gminie Rydzyna

Rusza modernizacja ewidencji geodezyjnej w gminie Rydzyna

Za półtora roku zmodernizowana zostanie ewidencja gruntów i budynków w kilku obrębach geodezyjnych w gminie Rydzyna. Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa z wykonawcą. Prace będą dofinansowane z budżetu Unii Europejskiej.

Powiat leszczyński otrzymał do 1.019.991 zł dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na wart 1.999.990 zł projekt „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Leszczyńskiego wraz z rozbudową e-usług”.

Projekt zakłada w zakresie prac geodezyjnych modernizację ewidencji gruntów i budynków oraz założenie inicjalnych baz danych 13 obrębów w jednostce ewidencyjnej Rydzyna – obszar wiejski. Obejmuje także zakup licencji na rozbudowę infrastruktury aplikacyjnej systemu do prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a dzięki nowej usłudze elektronicznej czas wykonywania pracy geodezyjnej ulegnie skróceniu o około cztery dni robocze. Uruchomiona zostanie także elektroniczna usługa w zakresie koordynacji sytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu zapewniającej przeprowadzenie narady koordynacyjnej w całości przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.

Dziś podpisana została umowa ze zwycięzcą drugiego z przetargów w ramach unijnego projektu – z liderem konsorcjum firm Pryzmat z Leszna i Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjnych i Kartograficznych Krzysztof Cytrycki z Otynia. Konsorcjum za 453.970 zł zmodernizuje  ewidencję gruntów i budynków obrębów Augustowo, Jabłonna, Kaczkowo, Kłoda, Lasotki, Moraczewo, Pomykowo, Rojęczyn, Tarnowa Łąka, jednostka ewidencyjna Rydzyna – obszar wiejski. Czas wykonania prac  to 1 kwietnia 2022 r.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Rycerze dominują nad RÖBEN GIMBASKET

Cztery zwycięstwa w czterech meczach. Rycerze Rydzyna wykorzystują dobrą passę i zaliczają kolejne zwycięstwo w II lidze. Spotkanie z wrocławską drużyną zakończyło się wynikiem 82

Błąkające się psy

Czytelnicy poinformowali nas o błąkających się psach w Rydzynie w okolicach ulicy Jana z Czerniny.

stat4u