Rusza odmulanie rowów przydrożnych

Rusza odmulanie rowów przydrożnych

Ponad 8 km rowów melioracyjnych przy drogach powiatowych zostanie odmulonych w tym roku. Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa z firmą Polkop Paweł Poloch z Leszna.  

Zakres tegorocznych prac obejmuje odmulenie (wykop koparką namułu, mechaniczne plantowanie skarp rowu, usunięcie korzeni z dna rowów) 8,2 km rowów przydrożnych melioracyjnych. Do 30 listopada br. prace zostaną wykonane w trzech gminach na czterech odcinkach: Leszno – Święciechowa, Dąbcze – Maruszewo, Mierzejewo – Lubonia, Robczysko – granica powiatów leszczyńskiego i gostyńskiego.

W spotkaniu z właścicielem firmy Polkop Pawłem Polochem uczestniczyli starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Marian Kaczmarek i naczelnik wydziału ochrony środowiska i transportu Starostwa Powiatowego w Lesznie. 

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM I BEZDOMNYM

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą