Rynek w Rydzynie. Co dalej?

Rynek w Rydzynie. Co dalej?

Na Rynku w Rydzynie trwają wieczne naprawy kostki, wynikające z  intensywnego eksploatowania przestrzeni, bądź nieprzestrzegania ograniczeń wagi pojazdów. Koszty naprawy ponosi gmina Rydzyna.

Rynek a parkowanie to kolejna kwestia, z którą służby nie potrafią sobie chyba poradzić. Kierowcy parkują swoje pojazdy tam gdzie im wygodnie, nie zwracając uwagi na znaki zakazu. Dochodzi do sytuacji, że samochody parkowane są także pod samym znakiem zakazu. Być może wynika to z ograniczenia miejsc parkingowych na terenie samego Rynku. Z drugiej strony może należałoby, tak jak było pierwotne założenie,  wprowadzić całkowity zakaz parkowania na Rynku i zamknąć możliwość wjazdu w te miejsca. Dzięki temu miejsce mogłoby zostać zagospodarowane w inny sposób, na przykład – podobnie, jak choćby w pobliskim Lesznie – poprzez ustawienie „ogródków”.

Przypominamy też, że na Rynku obowiązuje ograniczenie prędkości, co oznacza, że to piesi mają pierwszeństwo.

Zamieszczamy odpowiedź UMiG Rydzyna na pytanie, co dalej z Rynkiem w Rydzynie:

Uzupełnienia spoinowania kostki brukowej na Rynku w Rydzynie są pracami konserwacyjnymi i są wykonywane po okresie gwarancyjnym. Koszt naprawy ponosi Gmina.

W sprawie parkowania samochodów na Rynku w Rydzynie zwrócimy się do Zespołu Dzielnicowych w Rydzynie, Komendy Miejskiej Policji w Lesznie o egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego na rynku.

1 thought on “Rynek w Rydzynie. Co dalej?”

  1. zamknąć ruch dla wszystkich pojazdów !!!!!!!!!!!!!!!!! oczywiście wyznaczyć godziny wjazdu dla zaopatrzenia sklepów . Mamy zbyt Piękny rynek żeby go zniszczyć po przez samochody !!!!!!!!!!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u