Samoobsługowy alkomat w leszczyńskiej komendzie

Samoobsługowy alkomat w leszczyńskiej komendzie

W leszczyńskiej komendzie można samodzielnie, całodobowo, nieodpłatnie zbadać swój stan trzeźwości. Bezpośrednio przy wejściu do budynku komendy pojawił się samoobsługowy alkomat. Urządzenie zostało zakupione przez Urząd Miasta Leszna ze środków pochodzących z opłat uiszczanych przy wydawaniu zezwoleń na handel alkoholem.

Od 25 kwietnia br. w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie przy ul. ks. T. Korcza 3 znajduje się samoobsługowe urządzenie przy pomocy, którego można wykonać badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Stacjonarny alkomat został zamontowany w miejscu ogólnodostępnym, bezpośrednio przy drzwiach wejściowych do komendy.

Jego obsługa jest bardzo prosta. Nad alkomatem znajduje się krótka instrukcja obsługi. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, włożyć w otwór pomiarowy, nacisnąć guzik uruchamiający urządzenie i wykonać badanie zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie urządzenia. Alkomat wskazuje precyzyjny wynik badania podawany w promilach  oraz dodatkowo wyświetla się w trzech kolorach stan trzeźwości, po użyciu alkoholu oraz nietrzeźwości.

Z alkomatu można korzystać całodobowo, nieodpłatnie, samodzielnie, bez angażowania policjantów w dokonywanie sprawdzeń. Ważne jest, aby 15 minut przed korzystaniem z urządzenia nie spożywać posiłków, napojów i nie palić tytoniu.

Urządzenie zostało zakupione przez Urząd Miasta Leszna ze środków pochodzących z opłat uiszczanych przy wydawaniu zezwoleń na handel alkoholem.

Monika Żymełka

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u