SAMOOBSŁUGOWY ALKOMAT ZNÓW CZYNNY

SAMOOBSŁUGOWY ALKOMAT ZNÓW CZYNNY

Leszczyńska Policja po okresie pandemii ponownie uruchamia i oddaje do użytku samoobsługowy alkomat. Alkomat pozwala samodzielnie, całodobowo, nieodpłatnie zbadać swój stan trzeźwości. Znajduje się bezpośrednio przy wejściu do budynku komendy. Urządzenie zostało zakupione przez Urząd Miasta Leszna ze środków pochodzących z opłat uiszczanych przy wydawaniu zezwoleń na handel alkoholem.

W Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie przy ul. ks. T. Korcza 3 znajduje się samoobsługowe urządzenie przy pomocy, którego można wykonać badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Stacjonarny alkomat został zamontowany w miejscu ogólnodostępnym, bezpośrednio przy drzwiach wejściowych do komendy.


Jego obsługa jest bardzo prosta. Nad alkomatem znajduje się krótka instrukcja obsługi. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, włożyć w otwór pomiarowy, nacisnąć guzik uruchamiający urządzenie i wykonać badanie zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie urządzenia. Alkomat wskazuje precyzyjny wynik badania podawany w promilach  oraz dodatkowo wyświetla się w trzech kolorach stan trzeźwości, po użyciu alkoholu oraz nietrzeźwości.


Z alkomatu można korzystać całodobowo, nieodpłatnie, samodzielnie, bez angażowania policjantów w dokonywanie sprawdzeń. Ważne jest, aby 15 minut przed korzystaniem z urządzenia nie spożywać posiłków, napojów i nie palić tytoniu.


Urządzenie zostało zakupione przez Urząd Miasta Leszna ze środków pochodzących z opłat uiszczanych przy wydawaniu zezwoleń na handel alkoholem.


Monika Żymełka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd