Sara Borowiecka mieszkanka Rydzyny,  w finale MISS POLSKI 2022

Sara Borowiecka mieszkanka Rydzyny, w finale MISS POLSKI 2022

22-letnia Sara Borowiecka z Leszna, mieszkanka Rydzyny,  w finale MISS POLSKI 2022.  Absolwentka programu International Baccalaureate, Szkoły Prawa Brytyjskiego i Europejskiego przy Uniwersytecie w Cambridge oraz obecna studentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

Sara Borowiecka ma 22 lata i pochodzi z Leszna. To właśnie tutaj ukończyła dwujęzyczne gimnazjum nr IV o profilu biologiczno- chemicznym oraz program matury międzynarodowej (IB) w II Liceum Ogólnokształcącym. Leszczynianka po maturze wyjechała do Warszawy, gdzie studiuje stacjonarnie prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie przygotowuje swoją pracę magisterską dotyczącą prawnego uregulowania systemów sztucznej inteligencji (AI). W międzyczasie, Sara ukończyła Szkołę Prawa Brytyjskiego i Europejskiego (BLC) współtworzoną przez Uniwersytet w Cambridge, bo jak twierdzi bardzo brakowało jej na dotychczas realizowanych studiach języka angielskiego.

Finalistka Miss Polski 2022 pracuje na co dzień w sekcji karnej Uniwersyteckiej Kliniki Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, a także w dziale międzynarodowej korporacji prawniczej.

Przygoda Sary Borowieckiej z Miss Polski 2022 rozpoczęła się od konkursu regionalnego. W grudniu 2021 roku została II Vice Miss Mazowsza. Konkurs ten stanowił dla niej przepustkę do ćwierćfinału Miss Polski 2022. Leszczynianka awansowała następnie do półfinału, aż znalazła się w ścisłym gronie 24 finalistek! Reprezentuje Wielkopolskę pod numerem 1!

Choć Sara ma dopiero 22 lata, jej umiejętności i osiągnięcia mogą zadziwić niejednego. Sama mówi o sobie, że ma ciągły głód poznawania nowych rzeczy. Choć jest zdecydowana by w przyszłości dołączyć do  polskiej adwokatury, stara się rozwijać również na innych płaszczyznach. Przez dwa lata, do momentu wyjazdu na studia, samodzielnie prowadziła w Rydzyńskim Ośrodku Kultury bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z języka angielskiego. Kobieta podkreśla, że to właśnie wiedza jest najpotężniejszym narzędziem, do którego powinien mieć dostęp każdy.

Pasją Sary Borowieckiej jest między innymi malarstwo oraz modeling. Z tym pierwszym obcowała od najmłodszych lat za sprawą inicjatywy swojego taty, który zapisał ją do lokalnej sekcji plastycznej prowadzonej przez Jerzego Koprasa. To pod jego skrzydłami przez kilka lat rozwijała swoje umiejętności, które były sukcesywnie doceniane w konkursach- zarówno na szczeblu lokalnym jak i krajowym.

Finalistka Miss Polski podkreśla, że zawsze kochała aparat! Zaczęło się od amatorskich sesji zdjęciowych robionych razem z przyjaciółką w zamku w Rydzynie. Obecnie Sara pracuje w wolnym czasie jako profesjonalna modelka, biorąc udział w sesjach zdjęciowych i nagraniach dla polskich jak i zagranicznych firm.

22-letnia Leszczynianka mocno angażuje się w swoją działalność naukową, poprzez wystąpienia na Ogólnopolskich Konferencjach Naukowych oraz redagowaniu artykułów naukowych. W zakresie jej prawniczych zainteresowań leżą prawa człowieka oraz prawo nowych technologii. Sara podkreśla, że w przyszłości chciałaby aplikować do Szkoły Doktorskiej.

Sara Borowiecka, ma już za sobą pierwsze z dwóch zgrupowań Miss Polski, które odbyło się w Krynicy- Zdrój. Było ono poświęcone na sesje zdjęciowe oraz nagrania dla telewizji Polsat. Najmilej wspomina sesję dla Vespa Polska, do której finalistki samodzielnie wybierały stylizację pod czujnym okiem profesjonalnej stylistki Katarzyny Cygańskiej.

Na następne zgrupowanie wyrusza już 8 lipca. Będzie ono trwało 10 dni, aż do dnia finału, tj. do 17 lipca. W jego trakcie finalistki będą miały liczne przymiarki oraz będą ćwiczyły układy choreograficzne.

Finał odbędzie się w Nowym Sączu i będzie transmitowany na żywo w telewizji Polsat. Trzymamy mocno kciuki za sukces Sary!

źródło: Sara Borowiecka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Zapraszamy na X Piknik Militarny

Już teraz zapraszamy w dniach 3/4 września 2022 do zamku w Rydzynie na X Piknik Militarny, Jak przystało na jubileusz, do zamku przyjedzie sprzęt ciężki,