SEZON POWROTÓW! ANDREI LABANAU PONOWNIE GRACZEM WAMETU DĄBCZE

SEZON POWROTÓW! ANDREI LABANAU PONOWNIE GRACZEM WAMETU DĄBCZE

Młodzieżowy wicemistrz Białorusi z 2018 roku – Andrei Labanau w sezonie 2020/2021 będzie zawodnikiem Wametu Dąbcze. Uczestnik Mistrzostw Europy kadetów i juniorów do klubu z gminy Rydzyna powraca po dwuletniej przerwie.

Labanau jest dobrze znany fanom tenisa stołowego w powiecie leszczyńskim. Białorusin przez dwa sezony (2016/2017 i 2017/2018) był liderem zespołu z Dąbcza. Ostatni rok Andrei Labanau spędził w ekipie TuS Fürstenfeldbruck, z którą występował w silnej niemieckiej Regionallidze. W całych rozgrywkach Białorusin wygrał osiem pojedynków, w tym m.in. z Danielem Weberem z SpVgg Thalkirchen, który w finale 35. edycji Schwarzenbach Cup w 2019 roku przeciwko Wametowi Dąbcze wywalczył komplet punktów oraz Słowakiem Romanem Rezetką, który w swojej karierze ogrywał występujących w LOTTO Superlidze Konrada Kulpę czy Tomasza Lewandowskiego.

Andrei Labanau to już trzeci gracz, który zdecydował się na powrót do ekipy z gminy Rydzyna. Wcześniej to samo uczynili Jakub Werner i Denis Bolewicz. Pierwszy ostatni sezon spędził w 1-ligowej Enerdze Manekin Toruń, a drugi wprowadził Błękitnych Niechłód do 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej.

Oprócz tej trójki barw 2-ligowego Wametu Dąbcze w nadchodzącym sezonie bronić będą także Krzysztof Mrozek, Tomasz Mrozek, Mateusz Przybył, Mieszko Przybył i Szymon Kulczycki.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

stat4u