Sfinks Rydzyna, czyli teakwondo w Rydzynie

Sfinks Rydzyna, czyli teakwondo w Rydzynie

 

Sporty walki rozwijają nie tylko kondycję fizyczną, ale również charakter. Dzieci i młodzież, którzy trenują taekwondo pod okiem Kamila Krakowskiego, ćwiczą dyscyplinę i koordynację ruchową, co sprawia, że rozwija się ich ogólna sprawność fizyczna. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, ale zawodnicy mogą uczestniczyć także w piątkowych sparingach w Święciechowie. Niestety, na treningi w Rydzynie przychodzi mało osób, ale ilość nie przekłada się na jakość. Młodzi sportowcy zajmują się wysokie miejsca w zawodach, co pokazuje, że poziom ich umiejętności jest wysoki.

 

Sfinks Rydzyna jest klubikiem, podległym pod klub w Święciechowie. W najbliższą sobotę zawodnicy wyjeżdżają na zawody Pucharu Polski do Olsztyna. Będziemy trzymać kciuki! 🙂 W zawodach w Polsce mogą startować dzieci powyżej 10 lat (młodsze tylko w zawodach klubowych). Mają również możliwość uczestnictwa w obozach sportowych dwa razy do roku. Stroje kupowane i ochronki młodzież kupuje we własnym zakresie, choć, np. bardzo często klubowe stroje są sponsorowane i wręczane podczas zawodów, czy obozów.

Młodzież nie tylko zdobywa punkty i wysokie miejsca na zawodach, ale i dąży do uzyskaniu kolejnych kolorów. Dzieci zaczynają od białego pasa, później uzyskują biało-żółty, następnie kolejno: żółty, żółto-zielony, zielony, zielono – niebieski, niebieski, niebiesko – czerwony, czerwony, czerwono – czarny i ostatecznie czarny. Pasy uzyskuje się za osiągnięcia, jednak szybkość ich zdobywania zależy od pieniędzy klubu. Bogatsze kluby częściej organizują wydarzenia, podczas których można zaprezentować swoje zdolność i uzyskać awans.

Koreański sport ma wiele zalet, które pomagają także poza matą. Zawodnicy, którzy przychodzą na treningi już od piątego roku życia, uczą się słuchania i mają autorytet, który kształtuje ich charakter. Kamil Krakowski mówi, że: – Często się zdarza, że rodzice proszą o to, by powiedzieć dzieciom, żeby jadły marchewkę. I wtedy te maluchy wcinają marchewkę, by mieć dużo siły na treningach. Podobnie jest w przypadku noszenia zimą czapki, czy nauki.

Treningi kosztują 80 zł na msc., co zależy od ceny wynajmowanej sali na Hali. Zajęcia wspierane są także przez Urząd Miasta i Gminy w Rydzynie. Niestety, klub rzadko może liczyć na pomoc sponsorów, dlatego współpraca z rodzicami jest niezbędna.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u