SOSW w Rydzynie w części zmodernizowany

SOSW w Rydzynie w części zmodernizowany

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie zakończono pierwszy etap modernizacji siedziby w celu dostosowania obiektów do aktualnych wymagań przeciwpożarowych.

SOSW mieści się w zabytkowych oficynach rydzyńskiego zamku. W ciągu kilku lat obiekty zostaną zmodernizowane w celu spełnienia wszystkich aktualnych wymagań stawianych przez straż pożarną.

Tegoroczny zakres prac podzielono na dwa zadania. W ramach pierwszego zbudowano instalacje zewnętrzne wodociągową i elektryczną, a także przebudowano budynek gospodarczy dla potrzeb zamontowania w nim agregatu prądotwórczego oraz komory wodomierzo – pompowej. Drugie zadanie obejmowało budowę instalacji wodociągowej wewnętrznej przeciwpożarowej, nowej instalacji elektrycznej i systemu przeciwpożarowego, instalacji niskoprądowych, systemu sygnalizacji pożaru oraz wydzielenie stref przeciwpożarowych.

Inwestycja o wartości 791 tys. zł została sfinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego. Prace wykonała Firma Kosmala Electric z Leszna.

 

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Będą nowe chodniki w gminie Rydzyna

Zarząd Dróg Powiatowych przygotowuje się do zlecenia budowy chodników w dwóch miejscowościach w gminie Rydzyna: Robczysku i Maruszewie. W budżecie powiatu leszczyńskiego na 2021 r.

Zamykają przejazd w Kłodzie

Planowane zamknięcie przejazdu kolejowego w Kłodzie potrwa od dnia 28.02.2021 r. godz. 18:00 do dnia 1.03.2021 r. godz. 12:00 źródło: rydzyna.pl

stat4u