Spadające gałęzie na "Kasztanówce"

Spadające gałęzie na "Kasztanówce"

Gałęzie z kasztanowców, znajdujących się wzdłuż alei Kasztanowej, spadają na ziemię. Nasi czytelnicy, będący działkowiczami, przekazali nam informację, że od dłuższego czasu przy wejściu na ogródki działkowe znajdują się połamane konary. Od ich naporu został uszkodzony płot. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W związku z zaistniałą sytuację, postanowiliśmy udać się do p. K. Klefasa z prośbą o wyjaśnienie. Uzyskaliśmy odpowiedź, że kilku miesięcy trwają procedury pozwalające na legalna wycinkę lub przycięcie drzew które stwarzają zagrożenie.

Na alei Kasztanowej zostanie wyciętych sześć kasztanowców zwyczajnych, dwa jesiony wyniosłe, dwie robinie akacjowe. Reszta drzew natomiast zostanie przycięta.

Dowiedzieliśmy się przy okazji, że na alei Sułkowskiego zostanie wyciętych sześć topoli kanadyjskich oraz dwa suche drzewa przy placu zabaw na  ulicy Zamkowej.

Zostaną również posadzone nowe drzewa: osiemnaście sztuk lipy drobnolistnej na alei Sułkowskiego  oraz osiemnaście sztuk kasztanowca zwyczajnego na alei Kasztanowej.

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Szansa na dofinansowanie z FDS

Napłynęła dobra informacja dla Gminy Rydzyna. Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że wniosek na przebudowę ulic: Łopuszańskiego i Czarnieckiego w Rydzynie ma szansę na dofinansowanie z

REAGUJ NA HEJT W INTERNECIE!

Rodzicu! Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

stat4u