Spartakiada Wielkopolska

Spartakiada Wielkopolska

Minęła II edycja Spartakiady Wielkopolskiej Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Wzięły w niej udział dzieci z niepełnosprawością ruchową, które zebrały się w hali sportowej Arena w Poznaniu. Zamierzeniem organizatorów było wykorzystanie potencjału, jaki drzemie w młodych ludziach i pokazanie, że ograniczenia istnieją jedynie w głowie.

Setka dzieci przez kilka godzin rywalizowała w sześciu konkurencjach, tj.:  łucznictwo, pchnięcie kulą, tor przeszkód, sprint, bieg długodystansowy oraz rzuty do kosza. Było dużo emocji, ale obowiązywały zasady fair play.

Wśród uczestników znalazła się Ola z Rydzyny oraz Staś z Ponieca, którzy chętnie zaprezentowali swoje umiejętności i podjęli się rywalizacji z rówieśnikami.  Najważniejsze jednak było nie samo zwycięstwo, a dobra zabawa.

W przerwach gościom umilały czas występy taneczne wykonane przez Cheerleaders FLEX Pomorze. Co ciekawe, jest to pierwsza profesjonalna sekcja cheerleaderek na wózkach w Polsce. Dziewczynki trenują pod czujnym okiem Moniki Matusiewicz- Herrmann.

Zwieńczeniem Spartakiady było wręczenie pucharów.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u