Spędź bezpiecznie pierwszy dzień wiosny!

Spędź bezpiecznie pierwszy dzień wiosny!

21 marca utożsamiany jest przez uczniów jako dzień wagarowicza. Jednak policjanci zachęcają do spędzenia tego dnia w sposób zorganizowany. Policyjne patrole będą zwracały uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz ich zachowanie niezgodne z prawem.

Pierwszy dzień wiosny to świetna okazja do zabawy dla dzieci i młodzieży. Wiąże się ze zwiększoną aktywnością wielu uczniów poza szkołą. Jest to czas w którym młodzież częściej niż zwykle może eksperymentować z alkoholem czy też środkami odurzającymi. Mając na uwadze możliwość wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń w tym okresie, służbę na ulicach pełnić będzie zwiększona liczba policjantów, którzy szczególną uwagę będą zwracali na dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Policjanci w szczególności będą kontrolowali miejsca, w których może gromadzić się młodzież oraz miejsca, w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Będą reagowali na każdą sytuację, w której młodzi ludzie mogą stać się sprawcami czynów zabronionych jak również mogą zostać pokrzywdzeni.

Zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich to wagary, picie alkoholu, używanie środków odurzających są przejawami demoralizacji i podlegają rozpatrzeniu przez sąd rodzinny i nieletnich, który decyduje o zastosowaniu ewentualnych środków wychowawczych. Dlatego pomimo zwiększonej liczby policjantów, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem, apelujemy o rozwagę do młodzieży, a w szczególności do rodziców, by przestrzegali swoje pociechy przed spożywaniem alkoholu, zażywaniem środków odurzających i innych używek oraz wskazywali im sposoby bezpiecznego spędzania czasu. Aby ten czas minął w przyjaznej atmosferze przede wszystkim należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Z konsekwencjami łamania prawa mogą się liczyć nie tylko młodzi ludzie, ale również osoby, które bezkrytycznie, bez sprawdzenia dokumentu tożsamości sprzedawać będą alkohol i papierosy nieletnim. Właścicielom placówek handlowych przypominamy, że sprzedaż alkoholu osobom nieletnim jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny. Można również utracić koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych.

kgp/mż

źródło: leszno.policja.gov.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

ZTL Moraczewo na WIWATOWISKU

Po długiej, długiej przerwie ZTL MORACZEWO wróciło na scenę. Kilka dni temu zaczęliśmy pierwsze próby. – Oj, nie było łatwo- zdradza instruktorka P.Maciejewska. Zespół wraz

KGW Dąbcze świętowało dwie rocznice

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbcza spotkały się w restauracji Eden, aby świętować rocznice powstania koła i stowarzyszenia. Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy. Kobiety obchodziły

stat4u