Spotkanie przedszkolaków z Gabrielem Roszakiem

Spotkanie przedszkolaków z Gabrielem Roszakiem

W kwietniu ,,Pszczółki” i ,,Biedronki”  brały udział w niecodziennym spotkaniu  ze znakomitym  poetą Gabrielem Roszakiem, które odbyło się w Przedszkolu w Kłodzie.

Gabriel Roszak należy do grona najbardziej znaczących osobowości poetyckich w Wielkopolsce. Swoją wrażliwość artystyczną poeta wyraża w twórczości dla dzieci i dorosłych, fraszkach, aforyzmach i  opowiadaniach pisanych gwarą poznańską.

Dzieci miały niepowtarzalną okazję posłuchać czytanych przez autora wierszy dla dzieci z książki ,,W LEŚNEJ OPERZE”. Książka zawiera wiersze patriotyczne,  pełne zachwytu nad przyrodą,  z odrobiną humoru i morałem.

Artysta opowiadał dzieciom ciekawe historie z życia i  odpowiadał na pytania dzieci, wiemy, że zawsze ma przy sobie coś do pisania, by nie zmarnować inspirujących go chwil. Dzieci gromkimi brawami podziękowały za spotkanie.

Monika Kirszke

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u