Spotkanie z Mikołajem Antkowiakiem w Dąbczu

Spotkanie z Mikołajem Antkowiakiem w Dąbczu

19.02.2019 r.  za sprawą Janusza Solnickiego uczniowie SP w Dąbczu mogli  zapoznać się ze sportami walki. W ramach projektu edukacyjnego „Ludzie bogactwem naszej gminy” gościliśmy mieszkańca Rydzyny – Mikołaja Antkowiaka.

Mimo bardzo młodego wieku pan Mikołaj ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Między innymi pięciokrotny tytuł mistrza Polski, pięciokrotny tytuł mistrza Europy, a także trzy razy zdobył brązowy medal mistrzostw świata. Wszystkie medale i puchary, które uczniowie mogli zobaczyć zdobyte zostały w niezwykle widowiskowym sporcie, jakim jest karate.

W pierwszej części spotkania pan Mikołaj opowiadał uczniom o swojej edukacji i karierze sportowej. Następnie odbył się pokaz karate  w wykonaniu grupy karateków z Klubu Karate SATORI Leszno , który prowadził doskonały karateka, a zarazem trener pan Maurycy Wawrzyniak.

Na koniec uczniowie mieli okazję zadać pytania naszym gościom i gorącymi oklaskami podziękować za wspaniałe spotkanie, a pan Mikołaj otrzymał pamiątkową statuetkę, którą ufundowała Rada Rodziców.

foto: SP Dąbcze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u