Spotkanie z p. Ryszardem Bibersztajnem

Spotkanie z p. Ryszardem Bibersztajnem

14.12.2015 roku w Rydzyńskim Ośrodku Kultury pojawił się wyjątkowy gość – pan Ryszard Bibersztajn. Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie jest nie tylko doktorem nauk humanistycznych, ale przede wszystkim poetą i prozaikiem. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie z rydzyńskiego gimnazjum.

Autor przypomniał młodzieży, czym jest słowo pisane i mówione, a także odniósł się do informacji, jaką chcemy przekazać. Pokazał również tom wierszy, pt. „Zadanie domowe”, napisany wraz z żoną. Tytułowe „zadanie” stanowi samo życie, które nie jest jedynie przyjemnością, ale czymś znacznie głębszym. By mogła pojawić się radość, potrzebne są solidne fundamenty. Dzieło stanowi rozmowę małżeńską, ukazaną poprzez prozę poetycką.

Tematyka spotkania dotyczyła też późnej jesieni, która została przedstawiona uczniom jako proza wspominania, nostalgii, wyobraźni i nieprzemijających odczuć. Ryszard Bibersztajn zaprezentował wybrane utwory ze swoich książek poetyckich i prozatorskich.

W drugiej części spotkania głos został oddany gimnazjalistom. Młodzież mogła zadawać gościowi pytania. Odpowiedzi były satysfakcjonujące.

Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze, a młodzież na pewno zapamięta je na długo.

Źródło: www.facebook.pl/rydzyna.officjal

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Rycerze dominują nad RÖBEN GIMBASKET

Cztery zwycięstwa w czterech meczach. Rycerze Rydzyna wykorzystują dobrą passę i zaliczają kolejne zwycięstwo w II lidze. Spotkanie z wrocławską drużyną zakończyło się wynikiem 82

Błąkające się psy

Czytelnicy poinformowali nas o błąkających się psach w Rydzynie w okolicach ulicy Jana z Czerniny.

stat4u