Sprawdź deficytowe zawody w powiecie

Sprawdź deficytowe zawody w powiecie

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu przeprowadził szóstą edycję badania „Barometr zawodów”, wskazując zawody, które w danych powiatach są deficytowe oraz te, na które jest równowaga podaży i popytu.

Badanie przeprowadzono w 2020 r. we wszystkich powiatach Wielkopolski, w sposób tradycyjny w powiatowym urzędzie pracy lub metodą zdalną online.

Szósta edycja nie wskazała zawodów nadwyżkowych w Wielkopolsce. Natomiast utrzymuje się duża liczba zawodów deficytowych oraz silnie deficytowych (tj. 46) i są one efektem starzenia się kadr oraz niechęci do podejmowania pracy w zawodach wymagających dużego wysiłku i realizowanych w trudnych warunkach. 64 proc. zawodów deficytowych to zawody robotnicze, pozostałe to edukacja i opieka zdrowotna (w tym nauczyciele zawodu, pielęgniarki ratownicy). Zdaniem prowadzących badanie optymistycznym jest fakt, iż nie wskazano wpływu pandemii na branże i lokalne rynki pracy, aczkolwiek wydaje się, iż ten negatywny wpływ mógł nastąpić w IV kwartale 2020 r.

Barometr zawodów w Wielkopolsce w 2021 r. 

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Będą nowe chodniki w gminie Rydzyna

Zarząd Dróg Powiatowych przygotowuje się do zlecenia budowy chodników w dwóch miejscowościach w gminie Rydzyna: Robczysku i Maruszewie. W budżecie powiatu leszczyńskiego na 2021 r.

Zamykają przejazd w Kłodzie

Planowane zamknięcie przejazdu kolejowego w Kłodzie potrwa od dnia 28.02.2021 r. godz. 18:00 do dnia 1.03.2021 r. godz. 12:00 źródło: rydzyna.pl

stat4u