Sprzątanie świata w powiecie leszczyńskim

Sprzątanie świata w powiecie leszczyńskim

Jak co roku powiat leszczyński włącza się w akcję „Sprzątanie świata”, którą zaplanowano w dniach 20-22 września br. Starostwo Powiatowe sfinansowało zakup rękawic i worków na śmieci.

„Sprzątanie świata” to międzynarodowa kampania wywodząca się z Australii. Po raz pierwszy została zorganizowana w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney uczestniczyło w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”.

Starostwo Powiatowe w Lesznie tradycyjnie włączyło się w organizację akcji w powiecie leszczyńskim. Za 1500 zł zostały kupione rękawice i worki na śmieci, które trafiły do urzędów siedmiu gmin powiatu, a stamtąd zostaną przekazane m.in. uczniom szkół uczestniczącym w akcji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nagrody Burmistrza dla nauczycieli

Obchodzony niedawno Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia corocznych gratulacji i nagród nauczycielom Szkoły Podstawowej w Rydzynie, Dąbczu, Kaczkowie oraz Przedszkola Kolorowy Wiatraczek. Nagrody

stat4u