Startuje 2. liga! Wamet zagra z Gnieznem i Luboniem

Startuje 2. liga! Wamet zagra z Gnieznem i Luboniem

W najbliższą sobotę do stołów wracający tenisiści stołowi występujący w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Na inaugurację grupy południowej, Wamet Dąbcze podejmie we własnej hali Stellę Niechan Gniezno i Luvenę Luboń.

Po niezwykle udanym poprzednim sezonie, w klubie z gminy Rydzyna liczą na powtórzenie sukcesu, jakim był awans do fazy play off. W wakacyjnej przerwie z zespołu z powiatu leszczyńskiego odszedł do ligi niemieckiej Andrei Labanau, a jego miejsce zajął niespełna 18-letni Jakub Werner. Gdy wydawało się, że kadra Wametu jest już zamknięta, w ostatnim dniu okienka transferowego ekipa z Dąbcza zakontraktowała akademickiego mistrza Europy – Piotra Chmiela!

Na inaugurację nowego sezonu Wamet Dąbcze podejmie przed własną publicznością Stellę Niechan Gniezno i Luvenę Luboń. Zespół z pierwszej stolicy naszego kraju nie zdecydował się na roszady w składzie i po raz kolejny będzie walczył swoim żelaznym zestawieniem: Jakub Różak, Filip Kujawa, Dawid Balcerzak i Dariusz Sałamaszek.

Lubonianie do 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej wracają po rocznej przerwie. Po wygraniu rozgrywek 3-ligowych z drużyny ubył Patryk Pyśk. Młody tenisista stołowy zdecydował się kontynuować swoją karierę w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Wszystko wskazuje na to, że liderem Luveny będzie Maciej Wiśniewski, który w miniony weekend zajął czwarte miejsce w I Grand Prix Wielkopolski seniorów (przegrał m.in. z Jakubem Wernerem).

Pierwszy niedzielny mecz, w którym Wamet podejmie Stellę Niechan Gniezno, rozpocznie się o godzinie 11. Starcie ekipy z Dąbcza z Luveną Luboń zaplanowano na godzinę 15:30. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd