Stracili prawa jazdy za kierowanie z nadmierną prędkością - motocyklem pędził 145km/h

Stracili prawa jazdy za kierowanie z nadmierną prędkością - motocyklem pędził 145km/h

W miniony weekend policjanci z leszczyńskiej drogówki zatrzymali dwóm kierowcom prawa jazdy za znaczne przekroczenia dozwolonej prędkości. Oboje pędzili w terenie zabudowanym z prędkością przekraczającą 100km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca motocykla, który przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 100km/h.

Przekraczanie dozwolonej prędkości to ciągle jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Dlatego funkcjonariusze leszczyńskiej drogówki chcąc zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, bacznie przyglądają się kierowcom, z jaką prędkością poruszają się w naszym regionie. Każde przekroczenie prędkości jest surowo karane przez policjantów.

W miniony weekend, podczas policyjnych pomiarów prędkości dwóch kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50kh/h.

Jednym z nich okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Śmigiel, który 16 czerwca br. w południe w Bukówcu Górnym kierował Oplem Corsą z prędkością 103km/h.

Jednak jeszcze większą brawurą wykazał się 31-letni kierowca motocykla marki bmw. 15 czerwca br. wieczorem na ul. Poznańskiej w Lesznie mieszkaniec województwa małopolskiego kierował jednośladem z prędkością 145km/h, gdzie dopuszczalna prędkość to 50km/h, a ruch pojazdów i pieszych w tym miejscu jest znaczny.

Oboje mężczyźni zostali ukarani przez policjantów wysokimi mandatami karnymi oraz na 3 miesiące zatrzymano im prawa jazdy.

 

Monika Żymełka

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u