Strajk. Ważne informacje i rozwiane obawy

Strajk. Ważne informacje i rozwiane obawy

Nauczyciele nie składają broni. Strajk trwa nadal. Po pierwszym dniu nie udało się uzyskać porozumienia, które mogłoby zakończyć akcję.

Pedagodzy czekają na propozycję, która nie okaże się pyrrusowym zwycięstwem i nie będzie się wiązała z ewentualną utratą stanowisk pracy (z czym wiąże się zwiększenie czasu pracy „przed tablicą”). Nauczyciele zwracają uwagę również na to, że w rozmowach nie wspomina się konkretnie, jakie dodatki zostaną zabrane.

Poniżej prezentujemy fragment oświadczenia Dyrektora rydzyńskiej Szkoły Podstawowej:

„W związku z tym (strajkiem – dopis redakcji), w uzgodnieniu z organem prowadzącym szkołę, zostają odwołane również w tym dniu zajęcia lekcyjne. Ponownie zwracamy się  z gorącą prośbą, jeżeli macie Państwo taką możliwość prosimy o pozostawienie dzieci w domach.

Jednak nadal zapewniamy, że w przypadku jeśli Państwo nie mogą tej opieki zabezpieczyć w domu, szkoła zorganizuje dla uczniów zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. W związku z tym uprzejmie proszę o niezwłoczne zgłoszenie dzieci, które będą potrzebować opieki w szkole  (w jakich godzinach?), pracownikom sekretariatów naszej szkoły poprzez dziennik elektroniczny „ Librus”:

– uczniowie klas 1 – 5                        do pani Kingi Machowiak

– uczniowie klas 6 – 8 i 3 gim.           do pani Małgorzaty Więckowiak

lub telefonicznie

– uczniowie klas 1 – 5                         nr tel. 65 5380022, ul. Zamkowa 3

– uczniowie klas 6 – 8 i 3 gim.           nr tel. 65 5297992, ul. Wolności 14A

Dowozy i rozwozy autobusów bez zmian”.

Jeśli w międzyczasie uda się wypracować wspólne stanowisko, wszystko wraca do normy.

Nauczyciele zdają sobie sprawę, że sytuacja może być uciążliwa dla rodziców i uczniów, którzy – podobnie jak oni – żyją w niepewności.

Zamieszczamy również wiadomość Dyrektora SP RYDZYNA dla rodziców ósmych klas i gimnazjalistów:

„Szanowni Rodzice gimnazjalistów i ósmoklasistów!

Drodzy Uczniowie!

Dziękuję za Państwa pomoc w opiece nad Waszymi dziećmi, a naszymi uczniami, w tych niełatwych pod względem organizacyjnym dniach. Zapewniam, że egzamin gimnazjalistów i egzamin ósmoklasistów odbędzie  się w naszej szkole bez przeszkód. Dowozy są codziennie zgodnie z harmonogramem i tak również będzie w dniach egzaminów.

Uczniowie zgodnie z informacją, którą otrzymaliście wcześniej, spotykacie się w szkole każdego dnia egzaminu o godzinie 8:00 w świetlicy szkolnej.

Gimnazjaliści w środę 10 kwietnia, w czwartek 11 kwietnia i w piątek 12 kwietnia,

a ósmoklasiści w poniedziałek 15 kwietnia, we wtorek 16 kwietnia i w środę 17 kwietnia.

Do zobaczenia i POWODZENIA!”

Jak widać, największe obawy rodziców z Rydzyny mogą zostać rozwiane.

Tymczasem bądźcie z nami na bieżąco. Śledzimy sytuację i wiemy, że już dziś albo jutro ma się pojawić nowa propozycja rządu. To od decyzji polityków i efektu negocjacji zależy dalszy rozwój sytuacji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Szansa na dofinansowanie z FDS

Napłynęła dobra informacja dla Gminy Rydzyna. Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że wniosek na przebudowę ulic: Łopuszańskiego i Czarnieckiego w Rydzynie ma szansę na dofinansowanie z

REAGUJ NA HEJT W INTERNECIE!

Rodzicu! Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

stat4u