Sukces KGW z gminy Rydzyna

Sukces KGW z gminy Rydzyna

Koła Gospodyń Wiejskich w gminie Rydzyna działają na tyle prężnie, że zostały docenione w plebiscycie Panoramy Leszczyńskiej. Zwyciężczyniami zostały panie z Wilkowic, ale już kolejne dwa miejsca na podium przypadły gospodyniom z naszej gminy.

Na drugim miejscu znalazły się panie z… KGW z wsi Moraczewo, znajdującej się nieopodal Rydzyny. Tamtejsze gospodynie spotykają się od 80 lat. Przewodniczącą jest p. Danuta Lorych, która potwierdza, że członkinie chętnie włączają się w różne akcje.

Kobiety łączą wspólne pasje. Niezależnie od tego, czy jest to gotowanie, czy prace rękodzielnicze, wspólna praca przynosi efekty i pozwala im na realizację wspólnych celów. To wszystko sprawiło, że panie z Moraczewa zostały docenione w wyżej wspomnianym plebiscycie i znalazły się na zaszczytnym, drugim miejscu podium :).

Trzecie miejsce także przypadło KGW z naszej gminy. Jabłonna to mała miejscowość, a panie współpracują od trzech lat, ale jak przyznaje przewodnicząca koła, p. M. Sadowczyk: „razem możemy wiele zdziałać”.  Aktualnie do koła z Jabłonnej należy około dwudziestu mieszkanek, ale ich działania zasługują na uznanie.

Gratulujemy laureatkom z naszej gminy. Cieszymy się, że KGW nadal prężnie działają, a spotkania w gronie gospodyń z naszej gminy wyzwalają wiele ciekawych pomysłów.

Efekty pracy pań, działających w kołach gospodyń wiejskich mogliście zobaczyć, m.in. podczas jarmarków bożonarodzeniowych i wielkanocnych.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Imprezowy weekend w Dąbczu

W najbliższy piątek Burmistrz MiG Rydzyna, sołtys Dąbcza wraz z radą sołecką oraz OSP Dąbcze zapraszają na kino plenerowe. 10 września o 20.00 obok remizy

2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce