Sukces uczennic SOSW Rydzyna na olimpiadzie

Sukces uczennic SOSW Rydzyna na olimpiadzie

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej SOSW w Rydzynie uczestniczyły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Migowego i Miganego w Kielcach.

Dziewczyny rywalizowały w poszczególnych konkurencjach.
Michalina Kajczyk startowała w konkurencji I „Opowiadanie treści filmu w PJM” (PJM – polski język migowy) i zajęła IX miejsce.
Justyna Rynkas brała udział w konkurencji II „Niesłyszący w historii – prezentacja w PJM”. Przygotowała prezentację o Franciszku Ksawerym Preku i zajęła VII miejsce. Jagoda Pietrzak startowała w konkurencji III „Przekaz w SJM” (SJM – system językowo-migowy) i zajęła II miejsce.

Uczennice podczas olimpiady wysłuchały „Hymnu Głuchych”, obejrzały etiudę pantomimiczną w wykonaniu absolwenta ośrodka dla niesłyszących, brały udział w wystąpieniu Iwony Cichosz – niesłyszącej kobiety, która zdobyła koronę w konkursie Miss Deaf International w 2016 r. w Las Vegas, w 2017 r. znalazła się w finale programu „Taniec z gwiazdami 7”, obecnie występuje w serialu „Leśniczówka”.

 

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Dowody rejestracyjne czekają na odbiór

Ponad 1200 dowodów rejestracyjnych czeka w Starostwie Powiatowym w Lesznie na odbiór. Zapraszamy mieszkańców powiatu do Wydziału Komunikacji, wizyta trwa tylko kilka minut. Co prawda

Projekt Doradztwa Energetycznego

Od 2015 roku na terenie całego kraju z sukcesem realizowany jest projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności

stat4u