Sukcesy młodych adeptów sztuki plastycznej

Sukcesy młodych adeptów sztuki plastycznej

Nie od dziś wiadomo, że młodzi artyści, działający w sekcji plastycznej ROK-u są bardzo uzdolnieni. Adepci sztuki plastycznej odnoszą sukcesy w wielu konkursach. 🙂

Jednym z konkursów, w którym młodzi plastycy wzięli udział, były „Kolorowe impresje”. Był to ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce muzycznej, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie w województwie łódzkim. Zadanie polegało na wykonaniu ilustracji albo kompozycji abstrakcyjnej, inspirowanej dowolnym utworem muzycznym.

Rydzyńscy artyści mieli dużą konkurencję. Na konkurs trafiło aż 681 prac z 114 placówek z całej Polski. Dzieci i młodzież pracowały pod kątem 134 nauczycieli. Prace zostały ocenione przez wykładowców ASP w Łodzi oraz pracowników Wydawnictwa Muzycznego MERAKEL.

Szczególne uznanie należy się Mateuszowi Jokielowi z Rydzyny, którego praca – zainspirowana muzyką góralską – została nagrodzona przez jury. Zwycięskie prace wykorzystane zostaną w publikacji nutowej pt.”Kolorowe impresje” . Ponadto wyróżnienie otrzymał jeden z najmłodszych uczestników zajęć plastycznych Tadeusz Jaskulski. Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej otrzymały prace: Zuzanny Giernaś, Aleksandry Kubiak, Dawida Skiby, Macieja Zięcika ,Julii Smoły, Aleksandry Serwickiej, Aleksandry Łoś, Mateusza Jokiela, Wiktorii Andrzejczak. Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z otwarciem wystawy odbędzie się 6 czerwca w Głownie.

Innym konkursem, w którym wzięli udział podopieczni rydzyńskiej sekcji plastycznej był konkurs „Ja i moja rodzina” zorganizowany w ramach festiwalu Color Art.

Jury konkursowe w kategorii MALARSTWO w grupie wiekowej 10-13 lat III nagrodę przyznało Mariannie ŁACIE, a w kategorii GRAFIKA w grupie wiekowej 10-13 lat I miejsce otrzymała Zuzanna Maćkowiak .  Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano prace Anny Łaty, Agnieszki Stachowiak i Macieja Zięcika.
Finał Festiwalu w Goleniowie odbędzie się w dniach 1-3 czerwca . Zwycięzcy mają szansę na  udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez artystę malarza Marka Haładudę.

Kolejnym konkursem, który przyniósł sukcesy rydzyńskim plastykom był „Portret plastyczny wojska”.  Jury nagrodziło:
– Tadeusza Jaskulskiego – nagrodą rzeczową za pracę „NIEBIESKIE BERETY”
– Zofię Stam nagrodę rzeczową za pracę „PORTRET ŻOŁNIERZA”
– Wiktorię Gorwę nagrodę Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka za pracę „Żołnierski anioł stróż”
– Antoninę Szczęsną nagrodę dowódcy 19 Samodzielnego Oddziału Geograficznego w Lesznie za pracę „Żołnierski apel”
– Olgę Szwarczyńską nagrodę dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka Andrzeja Kuźmińskiego w Lesznie za pracę „Samoloty”
– Mateusz Duszewskiego nagrodę Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy 69 Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ”GROTA” w Lesznie i Garnizonu Leszno pułkownika rezerwy Mirosława Rochmankowskiego za pracę „Spadochroniarze”
– Zuzannę Maćkowiak nagrodę Przewodniczącej Rady Naczelnej Stowarzyszenia Rodziny Wojskowej Barbary Mroczkowskiej za pracę Żołnierze”
– Urszulę Zięcik nagrodę specjalną ufundowaną przez Dariusza Kwiatkowskiego dla najmłodszego uczestnika za pracę „Żołnierze” .
25 maja w MBP w Lesznie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu.
Gratulujemy młodym twórcom!

Źródło: https://www.facebook.com/ROK-Rydzy%C5%84ski-O%C5%9Brodek-Kultury-190263957778307/?fref=ts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

stat4u