ŚWIADKOWIE Z DĄBCZA ZATRZYMALI PIJANEGO KIEROWCĘ W RYDZYNIE

ŚWIADKOWIE Z DĄBCZA ZATRZYMALI PIJANEGO KIEROWCĘ W RYDZYNIE

Wzorowa postawa obywateli doprowadziła do zatrzymania skrajnie nietrzeźwego kierowcy mercedesa. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a jego sposób jazdy od razu zwrócił uwagę postronnych osób. Teraz kierowcy grożą poważne konsekwencje prawne.

Wczoraj, 11 stycznia br. po godz. 19.00 w Dąbczu w gminie Rydzyna osoby poruszające się samochodami zwróciły uwagę na pojazd marki mercedes, który utknął na pasie zieleni w rejonie kościoła. Kierowca jednak odjechał w kierunku Rydzyny. Świadkowie zdarzenia nabierając podejrzeń, że kierowca pojazdu może być nietrzeźwy pojechali za nim dwoma autami. Po drodze okazało się, że w mercedesie są otwarte drzwi, kierowca jedzie całą szerokością drogi, nie raz zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu stwarzając zagrożenie czołowego zderzenia z innymi pojazdami. Na Rondzie Młyńska Góra w Rydzynie mercedes pojechał „pod prąd” w kierunku Zamku Rydzyńskiego. Już pod zamkiem świadkowie zdarzenia zablokowali dwoma autami drogę odjazdu kierowcy mercedesa i wyjęli kierowcy kluczyki ze stacyjki.

O całym zdarzeniu w międzyczasie został powiadomiony dyżurny leszczyńskiej Policji, który skierował w to miejsce policyjne patrole i który pozostał w bieżącym kontakcie ze świadkami niebezpiecznej jazdy mercedesa.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że zatrzymany kierowca jest kompletnie pijany. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Był nim 65-letni mieszkaniec gminy Rydzyna, który trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenia spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. 65-latek stracił prawo jazdy na minimum 3 lata, teraz grozi mu także do 2 lat więzienia oraz wysokie kary pieniężne.

Po raz kolejny postawa świadków zasługuje na słowa uznania i pochwały. Dziękujemy za zaangażowanie i współpracę z leszczyńską Policją.

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd