APEL WIELKOPOLSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI

APEL WIELKOPOLSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI

APEL WIELKOPOLSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI DO MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO.

Szanowni mieszkańcy Wielkopolski!

Każdego roku na drogach naszego kraju ma miejsce kilkadziesiąt tysięcy wypadków drogowych, czyli zdarzeń, w których przynajmniej jedna z osób w nim uczestnicząca ginie lub odnosi obrażenia ciała.

Pocieszającym jest fakt, że corocznie liczba tych tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych spada. Jednak policyjne dane dalej są przerażające; w roku 2016 na drogach naszego kraju zginęło 3.031 osób, a 40.849 zostało rannych.

Niestety, Wielkopolska, jako jedyne województwo w naszym kraju notuje od początku br. znaczne pogorszenie się bezpieczeństwa na drogach – wzrost wypadków drogowych, wzrost liczby osób zabitych i rannych na drogach.

Śmierć na drodze, to nie tylko tragedie ofiar, ale także nieopisane tragedie ich najbliższych: ojców, matek i dzieci. To również wielkie tragedie dla sprawców, którzy z konsekwencjami zabicia człowieka lub jego okaleczenia zmagać się będą przez lata, a w swoich sumieniach z pewnością do końca swojego życia.

Corocznie, w listopadzie, obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

W tym szczególnym dniu APELUJĘ DO PAŃSTWA O ROZWAGĘ I ROZSĄDEK PODCZAS UCZESTNICTWA W RUCHU DROGOWYM ORAZ O BEZWZGLĘDNE POSZANOWANIE PRZEPISÓW PRAWA !

Dzień ten jest też doskonałą okazją do zadumy nad ofiarami wypadków drogowych.

Stąd też, z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Policyjni Krewniacy” zorganizowana zostanie zbiórka krwi dla ofiar wypadków drogowych. W dniu 20.11.2017 r. w godz. 8:00-13:00 na terenie OPP w Poznaniu przy ul. Taborowej będzie można podzielić się tym najcenniejszym z darów. Zachęcam wszystkich policjantów i pracowników Policji, naszych przyjaciół z innych formacji mundurowych oraz mieszkańców Poznania i okolic do honorowego oddania krwi.

SZANUJMY SWOJE ŻYCIE I ŻYCIE INNYCH – TO PRZECIEŻ DAR NAJCENNIEJSZY.

 

Inspektor Piotr Mąka

Komendant Wojewódzki Policji

w Poznaniu

 

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Zgodnie z przeprowadzonym konkursem nową dyrektor Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie została Pani Izabela Rychlik, która była nauczycielem w Szkole Podstawowej

Milion złotych na deszczówkę!

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 19 lipca 2021 roku podjął uchwałę w sprawie przekazania przez Województwo Wielkopolskie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego w ramach programu pn. „Deszczówka”. Wsparcie

Narada sołtysów

Na naradzie z Burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna zjawili się sołtysi z naszej gminy. Rozmawiali o wysokości funduszu sołeckiego na 2022 rok w poszczególnych wioskach.