Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone już od 1970 roku. Inicjatorem obchodów Dnia Ziemi był znany amerykański ekolog McConnell, który przedstawił swój projekt na konferencji UNESCO poświęconej ochronie środowiska.

Dzień ten miał być nie tylko świętem ziemi, ale także okazją do propagowania ekologicznego i zdrowego trybu życia. Pomysł ten zyskał najwięcej zwolenników u władz San Francisco i to właśnie tam 22 kwietnia 1970 r., obchodzony był po raz pierwszy.

Dzień Ziemi nazywany także Światowym Dniem Ziemi obchodzony jest na całym świecie. Szacuje się iż w obchodach bierze udział około 200 milionów osób z ponad 192 krajów. Organizacja Narodów Zjednoczonych Obchodzi Dzień Ziemi na przełomie 21 i 22 marca w czasie przesilenia wiosennego. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.

W roku bieżącym tematem przewodnim obchodów Dnia Ziemi jest bioróżnorodność  a hasłem przewodnim „W kierunku natury”.

źródło: kzgrl.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY

Zapraszamy na II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY Już 12 czerwca odbędzie się piknik rowerowy. Start: Rynek w Rydzynie o godzinie 11:30

Podziękowania dla wolontariuszy

W Rydzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań wolontariuszom WOŚP. Burmistrz MiG Rydzyny Kornel Malcherek i szef sztabu Sławomir Zygner zaprosili część zaangażowanych osób.

Nowy chodnik w Robczysku

Spółka Drogtranz zakończyła budowę chodnika w Robczysku w gminie Rydzyna. Zakres prac to budowa 215 mb chodnika w Robczysku, na odcinku od skrzyżowania z drogą