Święta, święta i...

Święta, święta i...

Jest piękna pogoda, która bardziej kojarzy się z wczesną wiosną niż zimą. Śniegu nie widać, przez co właściwie nie czuć atmosfery świątecznej. Mimo to Wigilia jest już jutro. W większości domów przygotowania trwają w najlepsze. Zatrzymaj się na chwilę, dopij kawę i pomyśl, co sprawia, że Boże Narodzenie to „magiczny” czas.

Mieszkanie posprzątane? Uff! Można zabrać się za przygotowanie potraw do kolacji wigilijnej. Jeszcze trzeba zrobić zakupy, przygotować prezenty, ubrać choinkę… Poza tym trzeba jeszcze iść do pracy i pogodzić przygotowanie do świąt z normalnym trybem życia.

W tym wszystkim łatwo zgubić to, co najistotniejsze w te kilka dni. Nie chodzi tylko o przygotowanie duchowe, które oczywiście jest ważne, ale o przypomnienie sobie, że święta nie muszą być idealne, by były udane. Najważniejsze jest spędzenie czasu z najbliższymi.

Podajemy kilka propozycji, jak można spędzić Boże Narodzenie. Można udać się na Pasterkę i śpiewać kolędy. Można też udać w odwiedziny do rodziny. To też dobry czas, by komuś wybaczyć. Można spotkać się w tym czasie z przyjaciółmi, którzy też są bliscy. Można iść na spacer i zachwycać się iluminacjami. Ważne, by nie robić nic wbrew sobie, tylko cieszyć się tym czasem. Wspólnie z najbliższymi.

Święta to także czas, kiedy jesteśmy bardziej otwarci na innych ludzi. Łatwiej przychodzi pomaganie innym. Świąteczna atmosfera przebija się do firm, czy szkół. Popularne jest organizowanie Wigilii zarówno wśród pracowników, jak w klasach. Samotni mogą uczestniczyć w Wigilii dla samotnych, gdzie spotykają się ludzie, którzy nie mają rodziny. To piękna tradycja, ponieważ nikt w tym czasie nie powinien czuć się samotnie.

Święta, święta i… po świętach. To tylko kilka dni, ale warto postarać się o świąteczną atmosferę. A także o to, by Boże Narodzenie było niezapomniane. Nie przez ilość jedzenia na stołach, czy wartość prezentów, ale przez czas wolny spędzony z najbliższymi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Imprezowy weekend w Dąbczu

W najbliższy piątek Burmistrz MiG Rydzyna, sołtys Dąbcza wraz z radą sołecką oraz OSP Dąbcze zapraszają na kino plenerowe. 10 września o 20.00 obok remizy

2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce