Święto Drzewa

Święto Drzewa

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej, którego celem jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew.
Dnia 10 października Święto Drzewa obchodziły dzieci z gr. Sowy. Przedszkolacy poznały kilka rodzajów drzew, w tym piękny i dostojny dąb na którym rosną żołędzie. Zabawy w tym dniu toczyły się wokół drzew oraz jesiennych kolorów – dzieci utrwalały kolory jesieni takie jak – żółty, czerwony, pomarańczowy i zielony. Każde dziecko otrzymało kolor i zabawa polegała na ułożeniu zdania, np. Mam kolor czerwony – czerwony jest pomidor, mam kolor pomarańczowy – pomarańczowe jest pomarańczko, mam kolor zielony – zielona jest trawa, itd.
Dzieci odrysowywały dłonie i tworzyły z nich jesienne drzewa – zupełnie samodzielnie /prace można podziwiać na naszej gazetce – są piękne:)) następnie przedszkolacy wyruszyli na spacerek w poszukiwaniu drzewa w jesiennej szacie.
źródło: Beata Musielak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat leszczyński ósmy w kraju w rankingu finansowym

Powiat leszczyński zajął trzecie w Wielkopolsce i ósme miejsce w kraju wśród powiatów ziemskich w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Opracowanie uwzględnia wyniki samorządów za 2021

11 maj Dzień Bez Śmiecenia

Już po raz kolejny wspólnie możemy świętować ten dzień. Uczcijmy go więc w wymierny sposób. Spróbujmy w dniu dzisiejszym maksymalnie ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów, wielu z nas może