Święto Europy w SOSW w Rydzynie

Święto Europy w SOSW w Rydzynie

Po raz czternasty obchodzono w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie Dzień Europy. Obchody były połączone z 15-leciem działalności Szkolnego Klubu Europejskiego.

Hasłem przewodnim SKE w tym roku szkolnym było hasło: „EUROPA MAŁYCH OJCZYZN”. Wszyscy uczniowie Ośrodka w trzech grupach wiekowych rozwiązywali zadania, układali puzzle i tworzyli plakaty, które będą przypominały im Małą Ojczyznę, miejsce bardzo ważne dla każdego z nich, z którym złączeni są emocjonalnie. W momencie toczących się dyskusji nad tym jaki kształt ma przybrać przyszła Europa: czy będzie to Europa Ojczyzn czy Wielka Ojczyzna – Europa, złożona z regionów i państw współpracujących ze sobą uczniowie dowiedzieli się, że współpracujące ze sobą małe Ojczyzny mogą tworzyć wielką wartość w postaci Wielkiej Ojczyzny Europejskiej.

Uczniowie przypomnieli sobie motto UE – „Zjednoczeni w różnorodności”, które wyraża bogate i różnorodne tradycje europejskich krajów i przypomina o konieczności współpracy, aby razem osiągnąć cele UE – pokój i rozwój.

Organizację Święta Europy w Ośrodku swoim patronatem objęły Kluby Poselskie: posłanki do Parlamentu Europejskiego pani Krystyny Łybackiej i posła do Parlamentu Europejskiego pana Andrzeja Grzyba. Przedstawiciele tych klubów dostarczyli organizatorom publikacje o tematyce europejskiej i nagrody dla uczniów. Firma „Cukiernia Hoffmann” z Rydzyny z okazji jubileuszu dostarczyła dla wszystkich uczniów słodką niespodziankę. Nagrody przekazali również Urząd Miasta i Gminy Rydzyna i Rada Rodziców SOSW w Rydzynie.

Organizatorzy SKE:
Angelika Łata, Lilianna Głowacz, Anna Białek, Maria Wolsztyniak i Hubert Głowacz

tekst: Maria Wolsztyniak

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nagrody Burmistrza dla nauczycieli

Obchodzony niedawno Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia corocznych gratulacji i nagród nauczycielom Szkoły Podstawowej w Rydzynie, Dąbczu, Kaczkowie oraz Przedszkola Kolorowy Wiatraczek. Nagrody

Trzy punkty poszły w Las po samobójczej bramce

Euromebel Rydzyniak Rydzyna przegrywa niedzielny mecz z Lasem Puszczykowo. Mecz odbył się 18.10. 2020 r. bez wsparcia publiczności. Po samobójczej bramce u siebie mecz z

stat4u