Święto Jukundusa w rocznicę święceń

Święto Jukundusa w rocznicę święceń

Już w najbliższy piątek 15 maja 2020 odbędzie się uroczystość, związana z czterdziestą rocznicą święceń kapłańskich księdza Wojciecha Pieprzycy. Wydarzenie połączone zostanie z obchodami VII Święta Jukundusa. Ze względu na sytuację, związaną z koronawirusem, zamiast tradycyjnego festynu, na wiernych czeka transmisja mszy oraz koncertu, a także premiera filmu.

Proboszcz rydzyńskiej parafii udaje się na roczny urlop zdrowotny, a na jego miejsce od 1 sierpnia br. przyjdzie ksiądz Mariusz Matecki, pełniący obecnie funkcję proboszcza w Śremie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u