Święto Patrona Szkoły im. 17 Pułków Ułanów w Rydzynie

Święto Patrona Szkoły im. 17 Pułków Ułanów w Rydzynie

10 maja 2019 roku rozpoczęły się obchody Święta Patrona w rydzyńskiej placówce. Uroczystości trwały przez dwa dni i nie był to z pewnością czas stracony dla wszystkich osób zaangażowanych w wydarzenie. W tym roku atmosfera była szczególna, co jest związane z setną rocznicą powstania 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich.

W piątek – w ramach obchodów święta – zbierano krew dla chorej dziewczynki, Magdaleny Gierlik. Wampiriada przyniosła nie tylko satysfakcję. W tym roku został pobity rekord w ilości zebranej krwi. Po południu odbyła się wieczornica w Zamku rydzyńskim, a następnego dnia – apel.

Data święta nie jest przypadkowa. 7 maja 1920 roku 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich wkroczył do Kijowa. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, w tym dniu świętuje Szkoła Podstawowa w Rydzynie.

Zapraszamy do oglądania:

« 1 z 4 »
« 1 z 7 »

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pierwsza przegrana Rycerzy

Rycerze Rydzyna rozegrali mecz z KS Kosz Pleszew na swoim terenie. Od początku spotkanie było trudne i zakończyło się dla gospodarzy porażką. Zabrakło niewiele i

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u