Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Co roku, w okolicach 7 maja, uczniowie z rydzyńskiej podstawówki uczestniczyli w obchodach święta patrona. Tym razem odwiedzili ich koledzy z Bielaw, którzy również uczęszczają do szkoły im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich.

5 maja dzieci uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach. Zostały ustawione, m.in. dmuchańce w parku, które umiliły czas.

6 maja o 10.00 odbyła się msza, po której nastąpił przemarsz przez Rynek aż na teren Szkoły. Podczas uroczystego apelu dzieci otrzymały nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach.

Skąd data 7 maja? W 1920 roku Ułani wkroczyli do Kijowa, co stało się później podstawą do zorganizowania Święta Pułkowego właśnie tego dnia.

Nadanie imienia szkole odbyło się 4 czerwca 1972. Wtedy, w Rydzynie pojawiło się aż 100 ułanów, którzy uczestniczyli w uroczystościach. Także później – w dniu święta patrona przyjeżdżali odwiedzić miasteczko.

Teraz dzieci i młodzież godnie kultywują ich pamięć. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Wkrótce umieścimy video z uroczystości. Bądźcie z nami!

zdjęcia : www.fotovideoreklama.pl

« 1 z 15 »

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Tysiąc rejestracji pojazdów miesięcznie

Pracownicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie dokonują miesięcznie około tysiąca rejestracji pojazdów oraz wydają około tysiąca nowych dowodów rejestracyjnych. Internetowa rezerwacja wizyt usprawnia obsługę

stat4u