Święto Zucha w Dąbczu

Święto Zucha w Dąbczu

W dniach 26.27-02.2016r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu odbyło się Święto Zucha, którego organizatorem była dh. Sandra Ratajczak, drużynowa Gromady Zuchowej „Pracowite Mrówki”.  Uroczystość ta odbyła się z okazji Dnia Myśli Braterskiej, a także Imieniny Zucha, które odbywa się raz na cztery lata, ze względu, obchodzone jest 29 lutego.

Na Święto Zucha przybyło ponad 130 zuchów z wszystkich Gromad Zuchowych Hufca Leszno tj. GZ „ Zwinne Wiewiórki” z Kąkolewa, GZ „Zdobywcy lasu” z Leszna, GZ „Leśne Zwierzęta” z Leszna, GZ „Tęczowe Słoneczka” z Pawłowic, GZ „Przyjaciele Zwierząt” z Lasocic, GZ „Leśne Skrzaty” z Ponieca oraz GZ „Pracowite Mrówki” z Dąbcza.

Na wszystkich uczestników czekała niesamowita niespodzianka w postaci tortu.

Pierwszego dnia zuchy zakwaterowały się w szkole,  przybyły na świecowisko, śpiewały piosenki zuchowe oraz oglądały bajki. Drugi dzień poświęcony był sprawności „Smerf”. Uczestnicy rozwiązywali zadania, jednakże większość czasu poświęcili na zrobienie makiety wioski smerfów. Całość zakończyła się uroczystym apelem i rozdaniem nagród.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u