"Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo że szachy są dla nich dobre!"

"Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo że szachy są dla nich dobre!"

W Szkole Podstawowej w Rydzynie od kilku lat działa kółko szachowe. Chętni uczniowie mają szansę poznać tajniki działania królewskiej gry. Zajęcia prowadzi dyrektor placówki, p. Jerzy Stróżycki.

szachy

Dzieci spotykają się raz w tygodniu i doskonalą swoje umiejętności. Pierwsze tygodnie poświęcone są zdobywaniu wiedzy teoretycznej. Uczniowie uczą się ruchów szachowych, dowiadują się, czym jest roszada i w jaki sposób można zareagować, gdy przeciwnik zrobi „szach”.

Od pewnego czasu dzieci rozgrywają prawdziwe partie szachów. Gry odbywają się przy wykorzystaniu zegara szachowego, co pozwala w dwadzieścia minut zakończyć partyjkę.

Szachy uczą logicznego myślenia i przewidywania swoich ruchów. Dzięki temu młodzi szachiści wyrastają na osoby, które dobrze radzą sobie z problemami. Nie tylko matematycznymi – jak zapewnia dyrektor.

KÓŁKO SZACHOWE OD DZISIAJ BĘDZIE ODBYWAĆ SIĘ W PONIEDZIAŁKI O GODZINIE 15.30.

K.Zmyslowska

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego 6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do

stat4u