Szlachetna paczka z Dąbcza

Szlachetna paczka z Dąbcza

W tym roku uczniowie klasy IV a SP w Dąbczu wraz z rodzicami (Państwo Białasik, Państwo Przysoccy, Państwo Rypińscy, Pani Tomak) i wychowawcą wzięli udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka, która co roku łączy tysiące osób – wolontariuszy, darczyńców, dobroczyńców oraz rodziny w potrzebie.

SZLACHETNA PACZKA –  to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli sobie radzić w życiu, jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są Super W, czyli wolontariusze Paczki. Ciepły szlafrok, lodówka czy buty na zimę dla dzieci, mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”. Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem dla tych, którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu.

SZLACHETNA PACZKA dociera do osób żyjących w niezawinionej biedzie, czyli takich które z niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w trudnej sytuacji. Do projektu włączane są głównie osoby starsze i samotne, rodziny wielodzietne i te dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, samotni rodzice oraz ci, których spotkało nieszczęście. Oprócz kryterium finansowego, kluczowe znaczenie ma postawa rodziny. Paczka pomaga tym, którzy sami chcą sobie pomóc i charakteryzują się postawą proaktywną. To ludzie, którzy nie dopominają się pomocy, nie krzyczą, że coś im się należy, tylko sami próbują poprawić swój los.

Zaangażowanie uczniów klasy 4 i ich rodziców w akcję przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowali ogromne paczki zawierające żywność, środki czystości, kosmetyki. Kilka dni przed finałem akcji wychowawca klasy przekazał je głównemu darczyńcy, a ten 7 grudnia zawiózł do leszczyńskiej siedziby Szlachetnej Paczki. Następnie paczki trafiły do Pani Elżbiety, która była ogromnie wzruszona i zszokowana ilością pakunków.

Ogromne podziękowania dla wszystkim Darczyńców za hojność i serca otwarte na drugiego człowieka.

źródło: spdabcze.edupage.org

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u