Szpital otrzymał respirator od powiatu leszczyńskiego

Szpital otrzymał respirator od powiatu leszczyńskiego

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie odbyło się dziś oficjalne przekazanie respiratora dla dzieci i niemowląt. Sprzęt o wartości ok. 130 tys. zł został kupiony przez powiat leszczyński.

Powiat leszczyński od wielu lat wspiera finansowo działalność Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, przekazując zakupiony dla lecznicy sprzęt bądź środki na jego zakup. W latach 2007 – 2019 samorząd powiatowy przekazał leszczyńskiej lecznicy na jej rozwój łącznie blisko 1 mln zł.

W ub.r. powiat leszczyński kupił i przekazał szpitalowi wiertarkę o wartości 100 tys. zł do operacji neurochirurgicznych na bloku operacyjnym, a w tym roku samorząd zdecydował się na zakup urządzenia o jeszcze wyższej wartości. To respirator noworodkowy Fabian HFOi o wartości 129 tys. zł.

Dziś na oddziale neonatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oficjalnie przekazał respirator dyrektorowi lecznicy Tomaszowi Karmińskiemu. Ordynator neonatologii dr n. med. Iwona Czarnecka – Jackowiak dziękując za bardzo potrzebny nowoczesny sprzęt ratujący życie i zdrowie najmłodszych pacjentów podkreśliła, że będzie on służył nie tylko noworodkom, ale także starszym dzieciom, mającym do 30 kg wagi, więc z pewnością znacząco zwiększy ich bezpieczeństwo. Starosta Jarosław Wawrzyniak podkreślił, że mając na uwadze potrzeby zdrowotne mieszkańców regionu Rada Powiatu Leszczyńskiego co roku na miarę możliwości budżetowych samorządu wspiera działalność WSZ w Lesznie, dzięki czemu systematycznie wzrasta jakość świadczonych w nim usług medycznych. 

W spotkaniu w leszczyńskim szpitalu uczestniczyli również wicestarosta Maciej Wiśniewski, sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska oraz oddziałowa neonatologii Justyna Długiewicz.    

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego 6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do

stat4u