Szukam domu

Szukam domu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie rozpoczęło nabór kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej i rodziny zastępczej niezawodowej. Zakwalifikowane osoby przejdą od września specjalistyczne 65-godzinne szkolenie.

PCPR przeprowadzi szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępczej według Programu PRIDE – Rodzinna Opieka Zastępcza, zatwierdzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne.

PRIDE to program przygotowujący rodziny do pełnienia różnych form opieki zastępczej nad dziećmi. Ma on formę warsztatową, pozwala więc, poza uzyskaniem konkretnych wiadomości, na zdobycie i przećwiczenie umiejętności związanych z wychowywaniem dziecka powierzonego w opiekę zastępczą.

Przed przystąpieniem do szkolenia kandydaci muszą skompletować dokumenty, m.in. zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu oraz opinię z zakładu pracy, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pełnienia funkcji rodziny zastępczej od lekarza rodzinnego, zaświadczenie lekarskie z Poradni Zdrowia Psychicznego i zaświadczenie o niekaralności.

Decyzję o zakwalifikowaniu do pełnienia funkcji rodziny zastępczej podejmuje, na podstawie opinii psychologa oraz analizy narzędzi kwalifikacyjnych, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie.

PCPR planuje rozpoczęcie szkolenia we wrześniu 2016 r.

Szczegółowych informacji udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie, Zespół ds. Pieczy Zastępczej: Pl. Kościuszki 4 B, tel. 65 525 69 68, 65 529 68 39.

źródło: http://www.powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

stat4u