Szyli w SP Rydzyna

Szyli w SP Rydzyna

Szkoła w Rydzynie zorganizowała dla dzieci wyjątkowe zajęcia. Kiedyś można było nauczyć się podstaw szycia podczas techniki. Teraz tego typu umiejętności należą do rzadkości. Tym bardziej więc cieszy, że udało się zaprosić dzieci do wspólnej zabawy  i poznania obsługi maszyny do szycia.

Dzieci spotkały się z profesjonalistkami, które pokazały, jak obsługiwać maszynę, a następnie przy drobnej pomocy zabrały się do działania.

Małgosia Juskowiak, pochodząca z Rydzyny, opowiedziała o warsztatach szycia, jakie prowadzi w Łodzi, a także o nowym projekcie, który pojawił się w celu rozpropagowania i zachęcenia do szycia na maszynie. Zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci szkolnych.

„Wybieramy tematy, lubiane przez dzieci i szyjemy coś, co będą mogły później zabrać do domu” – tłumaczy.

Gratulujemy inicjatywy. Być może dla części podopiecznych rydzyńskiej placówki szycie na maszynie stanie się początkiem nowej pasji.

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u