Tomasz Mrozek startował w mistrzostwach Polski kadetów

Tomasz Mrozek startował w mistrzostwach Polski kadetów

Tomasz Mrozek w ostatnich dniach uczestniczył w mistrzostwach Polski kadetów w tenisie stołowym, które odbywały się w Bilczy (woj. świętokrzyskie). W imprezie, która zaliczana jest do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zawodnik 2-ligowego Wametu Dąbcze wystąpił w grze pojedynczej, grze podwójnej i grze mieszanej.

Już w pierwszej rundzie zmagań singlowych Tomasz Mrozek trafił na jednego z faworytów zawodów, rozstawionego z numerem dziesiątym, Bartłomieja Skórko. Ostatecznie po pięciosetowym boju lepszy okazał się zawodnik JKTS Jastrzębie-Zdrój, który wygrał 4:1 (9:11, 11:2, 11:7, 11:9, 11:3). W swoim drugim pojedynku w grze pojedynczej w Bilczy reprezentant uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup pokonał Damiana Gruszkę (ZKS Zielona Góra) 3:2 (7:11, 4:11, 11:5, 11:5, 11:9) i ostatecznie swój start w mistrzostwach Polski kadetów zakończył w przedziale miejsc 33-48.

W Bilczy rywalizowano także w grze podwójnej i grze mieszanej. W tej pierwszej konkurencji Tomasz Mrozek wspólnie z Franciszkiem Serafińskim (Smecz Konin) przegrali z Miłoszem Sawczakiem (Płomień Limanowa) i Wojciechem Bogaczem (Bronowianka Kraków) 0:3 (5:11, 5:11, 9:11). Nie powiodło się także Tomaszowi Mrozkowi i Weronice Kaźmierczak (MKTS Opalenica) w grze mieszanej. W pierwszej rundzie młodzi przedstawiciele Wielkopolski ulegli Patrykowi Bieleckiemu (HEKSA Niedrzwica Duża) i Marynie Hajduk (Nurt Przemyśl) 0:3 (3:11, 11:13, 3:11).

Dla Tomasza Mrozka był to ostatni start w kategorii kadetów. Od nowego sezonu zawodnik Wametu Dąbcze będzie występował już w gronie juniorów.

Warto dodać, że Mrozek to drugi z reprezentantów klubu z gminy Rydzyna, który w sezonie 2018/2019 wystartował w mistrzostwach Polski. Kilkanaście tygodni temu w krajowym czempionacie młodzieżowców doskonale spisał się Jakub Werner, który dotarł do ćwierćfinału w grze pojedynczej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Wysadzono bankomat w Rydzynie [VIDEO]

W nocy z 4 na 5 kwietnia wysadzono bankomat, podlegający pod Bank PKO. Zdarzenie miało miejsce około godziny trzeciej w nocy. Są duże szkody. Siła

Pomóż pogorzelcom

Prośba o pomoc dla rodziny z Kawcza, która straciła dziś rano dach nad głową w wyniku pożaru.

2 dofinansowania dla Gminy Rydzyna

Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego, Gmina Rydzyna otrzyma w tym roku pomoc finansową ze środków budżetu

stat4u